You are currently viewing Jaką drukarkę kupić?

              Prędzej, czy później każdy z nas w domu, czy firmie staje zadaje sobie pytanie jaką drukarkę kupić. Zanim padnie to pytanie warto zastanowić się, czy nasza stara drukarka na pewno wymaga wymiany. Może wystarczy tylko serwis drukarki i zyska ona nowe życie, zacznie drukować poprawnie.

              Jeśli faktycznie potrzebujemy nowej drukarki to musimy sobie zadać pytanie jakiej. Pomożemy dokonać wyboru wskazując produkty warte zakupu, to jednak konieczne jest by sprecyzować swoje potrzeby.

Na co zwrócić uwagę przed zakupem drukarki? Jaką drukarkę kupić?

Jaki format papieru?

              Na pewno na pierwszym miejscu będzie format papieru na jakim będziemy drukowali. Jeśli nasza drukarka będzie wykorzystywana w domu to w zupełności wystarczającym będzie format A4. W firmie, zależnie od profilu działalności może przydać się większy format A3.

Laserowa, czy atramentowa?

              Drugą kwestia jest czy ma to być drukarka laserowa, czy atramentowa. Jeżeli w grę wchodzą duże ilości wydruków miesięcznie to zdecydujmy się na drukarkę laserową. Są one już relatywnie tanie w użytkowaniu jak i w zakupie. Tonery i bębny możemy kupić już od kwoty 45 zł (toner do drukarki Brother). Tusz do drukarki Brother to wydatek jedynych 10 zł.

              Wkłady z tonerem umożliwiają drukowanie ze znacznie większą wydajnością stron niż wkłady atramentowe, dzięki czemu tonery wytrzymują dłużej niż wkłady atramentowe. Większość wkładów atramentowych zawiera atrament w ilości wystarczającej do wydrukowania od 135 do 1000 stron. Wydajność kaset z tonerem może wahać się od 2000 do ponad 10 000 stron.

              Złudne wydaje się przekonanie, że drukarka laserowa jest droższa w eksploatacji. Jeśli policzyć wydatek względem wydajności rachunek jest prosty. To drukarka laserowa jest tańsza w użytkowaniu. To w sumie odpowiedź na pytanie jaką drukarkę kupić.

              Jeśli drukujesz wiele dokumentów to drukarka laserowa (nawet monochromatyczna) może drukować strona po stronie z lepszą jakością niż drukarka atramentowa. Jednak to drukarki atramentowe lepiej drukują zdjęcia.

Drukarka kolorowa, czy mono?

              Naszym zdaniem w domowych warunkach do drukowania tekstów, czy np. etykiet wysyłkowych wystarczająca będzie drukarka monochromatyczna. W przypadku zastosowań firmowych warto dokonać zakupu drukarki laserowej drukującej w kolorze. Lepiej będą wyglądały materiały np. na prezentację z klientem, czy wstępne wydruki swoich ofert do archiwum.

              Podsumowując, jeśli naprawdę potrzebujesz drukować kolorowe grafiki, zdjęcia lub materiały marketingowe, najlepszym rozwiązaniem będzie kolorowa drukarka atramentowa. Ona po prostu lepiej wydrukuje tego typu materiały niż laserowa. Przy większej ilości drukowanych zdjęć na grubszym papierze foto zainwestuj w specjalną drukarkę do zdjęć. Jednak w przypadku codziennych dokumentów tekstowych, raportów i formularzy podstawowa czarno-biała drukarka laserowa zapewni lepsze rezultaty.

              W firmie wydruki kolorowe lepiej nadają się do komunikacji zewnętrznej, do prezentacji, a czarno-białe do materiałów wewnętrznych. Kolory świetnie sprawdzają się, gdy chcesz się wyróżnić i przyciągnąć uwagę żywymi schematami kolorów i doskonałą jakością druku.

              Pamiętaj jednak, że gdy drukujesz głównie tekst, najlepszym wyborem będzie ustawienie monochromatyczne lub inwestycja w drukarkę monochromatyczną. Drukowanie w skali szarości jest lepsze w przypadku obrazów czarno-białych , ponieważ to ustawienie umożliwia tworzenie różnych kontrastujących odcieni i drobniejszych szczegółów.

Jaka drukarka atramentowa jest godna polecenia?

              Naszym zdaniem wyboru należy dokonać wśród drukarek oferujących naprawdę tanią eksploatację. Będą to produkty marki Epson z systemem stałego zasilania tuszem oraz Canon, gdzie łatwo możemy samodzielnie uzupełnić pusty już pojemnik. Jeśli ciągle zastanawiasz się jaką drukarkę kupić zapoznaj się z treścią poniżej.

              Jeśli chodzi o Epsona i system stałego zasilania to komplet możemy kupić już za ok. 160 zł. W jego skład wchodzą zasobniki na tusz, przewody zasilające i kartridże z chipami samo restartującymi. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie ma potrzeby kupowania nowych kartridż, a te obecne w komplecie nie wymagają obsługi. W przypadku zamienników nowa wersja tego systemu nie wymaga podmiany chipów na oryginalne. Taką drukarką będzie np. Epson EcoTank L1210 którą kupimy już za ok. 600 zł.

drukarka peson z systemem stałego zasilania tuszem to odpowiedź na pytanie jaką drukarkę kupić

drukarka Epson z system stałeog zaislania atramentem

              Canon znacznie ułatwił użytkownikom chcącym dokonać oszczędności w eksploatacji wprowadzając kartridże które możemy uzupełnić samodzielnie. Wystarczy, że zdejmiemy etykietę na nim i w otwór wprowadzimy igłę strzykawki. Igła wbije się w gąbkę, a jej koniec będzie w wnętrzu pojemnika. Wystarczy wstrzyknąć odpowiednią ilość tuszu i gotowe.

              Zanim dokonamy wyboru proponujemy sprawdzić ceny zamienników tuszy lub kardridży. Jesteśmy producentem bardzo dobrej jakości zamienników do drukarek atramentowych i laserowych. Zapraszamy do sprawdzenia naszej oferty w sklepie internetowym www.tuszek.pl

Drukarka laserowa która spełni nasze oczekiwania

              Zdecydowanie polecamy drukarki Brother, jeśli myślimy o zakupie taniej w eksploatacji drukarce laserowej. Oczywiście mowa o druku w czerni, kolor to już inna półka cenowa przy zakupie jak i późniejszych kosztach. Dokonując zakupu drukarki serii HL lub DCP tej marki możemy z powodzeniem stosować zamienniki tonerów w cenie ok. 45 zł / sztuka. Niewiele więcej kosztują moduły bębna ponieważ ich cena wynosi ok. 70 zł. Dobrym przykładem takiej drukarki jest Brother HL 1110E.

NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ KUPUJĄC ZAMIENNIKI TUSZY I TONERÓW?