You are currently viewing Na co zwrócić uwagę kupując zamienniki tuszy i tonerów?

              Zamienniki tuszy i tonerów – temat omawiany od dawna. U większości użytkowników drukarek nawet tych domowych monochromatycznych panuje przekonanie, że zamienniki to zło. Dzieje się tak, ponieważ producenci agresywnym marketingiem informują, że zamienniki nigdy nie będą tak dobrej jakości jak tusze, czy tonery oryginalne. Powołują się oni na np. gęstość i lepkość użytych tuszy, czy jakość samego kartridża. Udowodniliśmy swoimi produktami dostępnymi w naszym sklepie tuszek.pl, że nie jest to prawdą. Jesteśmy producentem zamienników tuszy i tonerów i całą odpowiedzialnością możemy powiedzieć, że zamienniki w kilku aspektach będą lepsze od oryginałów np. wydajność, czy koszt zakupu.

Mity jakie zostały bezpodstawnie stworzone o zamiennikach tuszy – zamienniki tuszy i tonerów, czy są dobre, czy złe?

              Podsumowując oryginalne kartridże i tonery to te, które produkowane lub sygnowane są marka producenta drukarki. Zamienniki to często dokładnie te same produkty bez nadrukowanego logotypu lub też produkty w pełni kompatybilne z oryginałami producenta, lecz wyprodukowanymi bez jego nadzoru.

  • Kompatybilne kartridże lub tonery uszkodzą drukarkę

Owszem zdarzały się przypadki, gdy kompatybilne produkty niskiej jakości powodowały uszkodzenia. Tego ryzyka można uniknąć, kupując wkład od renomowanego producenta, który może pochwalić się dobrymi recenzjami swoich produktów.

  • Zamiennik spowoduje utratę gwarancji na urządzenie

Ryzyko uszkodzenia drukarki spowodowane przez kompatybilny wkład od renomowanego dostawcy jest bardzo mało prawdopodobne. Po prostu nie ma mowy o konieczności skorzystania z gwarancji. Jesteśmy tego pewni na tyle, że dajemy gwarancję jakości naszych produktów. Nasze zamienniki są samo niezawodne jak oryginalne wkłady. Możesz  znacznie zaoszczędzić na drukowaniu , bez wpływu na jakość druku i wydajność urządzenia.

  • Zamiennik jest mniej wydajny

              To stwierdzenie pada często, a argumentowane jest tym, że tusz użyty w zamienniku jest gorszej jakości, przez co do wydrukowania np. ryzy papieru potrzeba go 3 razy więcej niż oryginalnego tuszu. Stąd według osób przekonanych do tego stwierdzenia zakup zamiennika jest nieopłacalny. Oczywiście nie jest to prawdą, nasze zamienniki będące np. 4 krotnie tańsze od oryginału potrafią wydrukować 200 kartek, podczas gdy oryginał zapewnia zadruk 100-120 kartek formatu A4.

Często stosowane terminy odnośnie tonerów i kardridży

              Często możecie spotkać się Państwo z kilkoma terminami określającymi rodzaj wkładu do drukarki. Nie występują one w Polsce z reguły, jednak na rynku europejski już tak. Są to:

  • OEM co oznacza nazwę oryginalnego wkładu (kartridża, tonera) w wersji bez opakowania
  • Zgodny z oryginałem, to nic innego jak fabrycznie nowy wkład lecz wyprodukowany przez innego producenta. Czyli zamiennik fabrycznie nowy, tak jak OEM
  • Uzupełniony, oryginalny to z reguły nowy wkład, który został np. zwrócony lub tylko raz użyty. Został on dopełniony do wartości bazowej lub wyczyszczony i napełniony
  • Regenerowany to nic innego jak uzupełniony z tym, że często określenie to odnosi się do tonerów, w których pewne części ulegające zużyciu zostały zastąpione nowymi

Skąd różnica w cenie między oryginałami a zamiennikami?

              Sytuacja jest prosta w wyjaśnieniu. To oryginalne wkłady są tak naprawdę źródłem zysku producentów drukarek. Sytuacja jest podobna do usługi, która kosztuje mało, lecz późniejsza opieka, czy serwisowanie kosztuje już sporo. Ta sama sytuacja jest w przypadku tonerów i tuszy. Dzisiaj drukarkę można kupić za niewielką kwotę, a potem płaci się spore pieniądze po to by móc na niej drukować.

Zamienniki produkcji M-Copy do drukarki Epson

              Oczywiście kupując zamiennik należy dobrze sprawdzić opinie o nim. Warto zwrócić uwagę na to, czy producent daje możliwość wymiany lub zwrotu gdy produkt nie będzie nam odpowiadał. Tutaj często mamy okazję kupić zamiennik za 15-20% ceny oryginału, więc już na starcie mamy zysk, a jakość pozostaje dokładnie ta sama.

Czy jakość druku zamiennikiem odbiega od oryginalnego wkładu?

              Krótki i rzeczowo: NIE. W przypadku większości drukarek atrament (tusz) jest praktycznie równy oryginałowi. Naprawdę nie jest problemem w dzisiejszych czasach by producent zamienników opracował skład praktycznie równy 100% temu co daje oryginał producenta.

              Oczywiście mogą wystąpić wyjątki. Tak dzieje się np. w przypadku zdjęć na drukarkach do fotografii. Niektóre zamienniki potrafią po kilku latach wyblaknąć nieco więcej niż oryginały. Ale mowa tu o wysokiej jakości druku, do tego na sprzęcie i materiałach kilkukrotnie droższym niż drukarki nawet kolorowe używane do druku w domu, czy firmie.

Czy zamiennik będzie dla mnie dobry?

              Wszystko zależy od tego ile tak naprawdę drukujesz miesięcznie. Zamienniki pozwolą Ci zaoszczędzić ogromną ilość pieniędzy. Zwykle zawierają więcej atramentu niż oryginały i są tańsze, co znacznie zmniejsza koszty.

              Twoim głównym problemem jest wysychanie atramentu i blokowanie głowic drukujących. Oryginały zawierają substancję chemiczną, która temu zapobiega, więc jeśli drukujesz Rzadziej niż raz na kilka miesięcy, trzymaj się oryginałów.

              Zamienne kardridże doskonale sprawdzają się w przypadku tekstu i zapewniają wyjątkowo ostre wydruki, więc będą praktycznie identyczne jak oryginały. Większość naszych kardridży i tonerów w kolorze czarnym jest dostępna dla każdego modelu drukarki.

              Oryginalne wkłady z oryginalnym papierem fotograficznym zawsze dadzą najlepsze rezultaty, zostały zaprojektowane do współpracy. Jednak kompatybilne modele doskonale nadają się do drukowania zdjęć, a wykazanie różnicy jest prawie niemożliwe w przypadku większości wydruków.

              Okres archiwizacji kompatybilnych wkładów nie jest tak długi jak w przypadku oryginalnych wkładów. Mogą blaknąć w ciągu kilku lat, szczególnie przy ostrym oświetleniu, dlatego radzimy trzymać się oryginałów.

              Tak długo, jak zadbasz o swoją kompatybilność z drukarką, zamienniki są całkowicie opłacalne. Jeśli drukarka jest nowa na rynku (nowy model z nowymi wkładami), możesz nie mieć innego wyjścia, jak tylko kupić oryginały, ponieważ rynek kompatybilnych wkładów jeszcze się nie rozwinął w nowszym typie wkładu.

Jeśli masz prolbem z drukarką zapraszamy do przeczytania naszego artykułu: TYPOWE PROBLEMY Z DRUKARKĄ I ICH ROZWIĄZANIA